Egy profi designer csapat és egy szociálisan hátrányos helyzetű településen élő munkavállalók együttműködéséből született új keresztény márka a DIACONIA.

A DIACONIA bőrtermékek letisztult formavezetésűek, úgynevezett origami technikával készülnek, minimális varrás és fémszerelvény felhasználásával. A termékpaletta több mint 40 termékből áll, különféle öltözék-kiegészítőket és praktikus tárgyakat tartalmaz, mint például kártyatartók, pénztárcák, ékszerek, kisméretű táskák. A DIACONIA termékek egyedisége a formatervezésben és a magas minőségű alapanyagok kombinációjában rejlik.


A gyártási folyamat során fontos szempont a fenntarthatóságra való törekvés, a tárgyak szabása minimális bőrhulladék termelésével zajlik. Szinte a legkisebb bőrdarab is felhasználásra kerül, a megmaradt bőrhulladékot pedig további workshopokon hasznosítják a készítők.

De a bőrmanufaktúra kézzel készített darabjainak megvásárlásával nemcsak ökológiai lábnyomunkat csökkenthetjük, hanem támogathatunk is nehéz helyzetben élő családokat. A Budapesttől 300 km távolságra lévő szabolcsi kistelepülés, Mezőladány 2020-ban csatlakozott a 

Magyar Református Szeretetszolgálat Felzárkózó települései közé. A település lakói nyitottak voltak a helyi gazdaságfejlesztést célzó ötletre: a Jobbadni Bőrdíszműves Manufaktúra dolgozói két hónap leforgása alatt elsajátították a teljes termékpaletta gyártási folyamatait, így a bőrműhely létrehozásával és működtetésével megélhetést és munkát biztosíthat a Magyar Református Szeretetszolgálat azoknak a helyieknek, akiknek más lehetőség nem állna rendelkezésre a községben.


A Felzárkózó települések program keretében üzemeltetett műhely mára gazdag termékkínálattal rendelkezik, a design termékeket magában foglaló Diaconia kollekció elnevezése pedig utal az alapítók és alkotók legfőbb küldetésére: a Szeretetszolgálatra.